لوگو طپش

خیریه طپش حامی کودکان بی سرپرست و بد سرپرست بیمار و کودکان کار

موسسه خیریه طنین پرشکوه مهر و به اختصار طپش از سال ۱۳۸۸  فعالیتش را با حمایت از کودک بی سرپرست و بد سرپرست بیمار و خاص به کمک اعضای جوان و عاشق و مردم مهربان آغاز کرد.

این حمایت مالی در قالب ماهیانه، تهیه دارو، اعمال جراحی، هزینه رهن و اجاره مسکن، پکیج مواد غذایی و پوشاک برای این خانواده ها بوده و هست.

در سال ۱۳۹۲ مجوز سازمان بهزیستی به شماره ثبت ۳۶۳۷۷ اخذ شد و در حال حاضر باعث افتخار است که از تعداد زیادی کودک بی سرپرست و بدسرپرست بیمار و کودک کار حمایت مالی می کنیم.

سرافرازیم که اعلام کنیم تمام اعضای طپش از همیار گرفته تا مدیر عامل بصورت کاملا رایگان و افتخاری در خدمت کودکان هستند.

نیازهای مالی موسسه تا امروز از طریق برگزاری مراسم مختلف از قبیل برگزاری همایش های متنوع، جشن های گلریزان، بازارچه های گوناگون و همچنین جذب اسپانسرهای مهربان صورت گرفته، اما هزینه های دارو و مسکن و… این عزیزان بسیار فراتر از این ارقام است.

لازم بذکر است در راس سیاست های موسسه طپش اصل کار آفرینی بر مبنای حفظ کرامت انسانی خانواده های عزیز قرار دارد و خوشبختانه تعدادی از این عزیزان جذب محیط کار شده اند. از جمله برنامه ها و فعالیت های صورت گرفته برای این عزیزان میتوان به کارآفرینی و اشتغال تعدادی از مادران، تشکیل کارگاه های روانشناسی(فرزند پروری، اعتماد به نفس، گروه درمانی و…)، جلسات روانشناسی و مددکاری برای مادر و فرزند، تشکیل کلاس های مهارت های زندگی، تشکیل کلاسهای کمک درسی و کامپیوتر، تشکیل کلاس های استعدادیابی و خلاقیت(تئاتر به همراه مربی آموزش تئاتر) و کارگاه های آموزشی برای کودکان(نقاشی، داستان گویی، شعرخوانی و…)، اردوهای فرهنگی و هنری، علمی، تفریحی، تشکیل کلاسهای آموزش و پیشگیری از هپاتیت و ایدز و … اشاره کرد.

فهرست